Kto u nas sprząta - czyli czy warto kupić iRobota? iRobot Roomba i7+ i Braava jet m6

 

    Dawno minęły czasy, gdy obowiązki domowe spadały tylko na barki kobiet.

Tak samo pracujemy zawodowo, chcemy poświęcać się swoim pasjom, czy zwyczajnie odpocząć po ciężkim dniu. Dlatego powinniśmy sprawiedliwie dzielić się obowiązkami z partnerami i dziećmi.
 W naszym domu, załadowanie brudnych i wyjęcie czystych naczyń ze zmywarki to obowiązek dzieci. Ja lubię gotować, mąż woli sprzątać łazienkę. Ja robię pranie mój luby myje okna, ale staramy się ułatwiać sobie prace jak tylko możemy.
Jeśli jest sprzęt, który skróci czas danej czynności, ułatwi ją, to Daniel na pewno taki znajdzie i kupi. Jego w tym głowa i w tej kwestii mogę polegać na swoim mężu. On uwielbia nowinki techniczne i zna się na nich lepiej ode mnie. Tak było z odkurzaniem.
Wiecie, że mamy przygotowaną całą instalację do odkurzacza centralnego i… zrezygnowaliśmy z tego rozwiązania mimo kosztów jakie ponieśliśmy. Dlaczego? Ponieważ mąż znalazł lepsze rozwiązanie, które sprawdziło się znakomicie w naszym domu oraz znaczenie ułatwiło nam prace - to iRobot Roomba.
 

 

Największa zaleta

 

    Gdybym miała wybrać jedno urządzenie, które oszczędza najwięcej mojego czasu i wyręcza mnie prawie w 100% z wykonywania danej czynności, byłby to właśnie nasz robot sprzątający.

Oszczędność czasu - to dla mnie jedna z najważniejszych zalet iRobota. Roomba sprząta za mnie, a ja mam czas na zabawę z dziećmi, na wypicie kawy na tarasie albo chwile z ulubioną książką.
 

    Roomba, od sześciu lat codziennie gruntownie odkurza za mnie cały dom. Do tej pory moje czynności ograniczały się tylko do opróżnienia pojemnika z brudu/kurzu. Teraz nawet ten obowiązek mnie ominie, bo w „naszych kilku metrach” pojawił się nowy model odkurzacza - iRobot Roomba i7+, który opróżnia się automatycznie, więc mogę zapomnieć o odkurzaniu nawet na kilka tygodni. 
Jak to możliwe? 
Nasz model wyposażony jest w stację Clean Base z funkcją automatycznego usuwania brudu.
 

 
    Tak jak wspomniałam pierwszego iRobota kupiliśmy sześć lat temu i sprawdził nam się doskonale.Zaprogramowaliśmy go tak, by codziennie o 7 rano sprzątał cały parter naszego domu, kiedy jesteśmy w pracy albo jeszcze śpimy. Dla nas to idealne rozwiązanie. Kto nie lubi wracać do czystego domu? Albo budzić się w takim i nie myśleć już o tym, że trzeba jeszcze odkurzyć albo umyć podłogę?
Raz w tygodniu przenosiliśmy Roombę, by posprzątała poddasze - część sypialnianą. 
Nasz poprzedni model nadal jest sprawny i skuteczny, dlatego na stałe powędruje na poddasze, a parterem zajmie się iRobot Roomba i7+.
 


iRobot Roomba i7+

 

    Nasz nowy robot sprzątający iRobot Roomba i7+ współpracuje z aplikacją iRobot Home, dzięki niej możemy jeszcze dokładniej zaplanować czas i rodzaj pomieszczenia, które ma sprzątać.

    Roomba tworzy inteligentne mapy sprzątanych powierzchni, które możemy w aplikacji nazwać. Do tego uczy się domu, pamięta nazwy pomieszczeń, a my możemy wybrać, czy chcemy by sprzątał kuchnię, salon czy tylko łazienkę. Aplikacja iRobot Home proponuje także dodatkowe funkcje jak obsługa głosem, czy wyznaczanie stref sprzątania – np. możemy zaplanować sprzątanie po obiedzie tylko wokół i pod stołem, gdzie jedliśmy. Roomba może wykryć też, kiedy wychodzimy z domu i dopiero wówczas rozpocząć cykl sprzątania.

 

Dzięki aplikacji i możliwości zaplanowania czasu sprzątania:

• tworząc harmonogram, możemy spać a nasz iRobot usuwa pyłki i kurz, który opadł w nocy na podłogę, zanim zdążymy go znowu wzbić w powietrze poruszając się po domu. Takie rozwiązanie to zbawienie dla alergików.

• z poziomu aplikacji możemy też dodatkowo opróżnić pojemnik na brud. Robot wprawdzie robi to automatycznie po zakończeniu każdego cyklu pracy, ale jeśli widzimy jakąś potrzebę możemy użyć tej funkcji.

• zapowiedzieli Ci się goście, a Ty jesteś w pracy? W aplikacji włącz iRobota Roomba i Braava po powrocie do domu możesz przyjmować gości nie martwiąc się o sprzątanie.

• nasz dom jest regularnie odkurzany, jest w nim mniej kurzu. Zauważyłam, że odkąd mamy Roombę rzadziej muszę myć podłogi (choć teraz i w tej czynności wyręczy mnie robot, ale o tym za chwilę).

 


    Roomba potrafi się poruszać w gęsto umeblowanych pomieszczeniach, więc nie musimy specjalnie robić porządku, żeby mógł odkurzyć mieszkanie.

    Jakie było moje zdziwienie, że mimo iż nowy robot ma 10 razu większą siłę ssącą od poprzednika, nadal jest cichy i możemy planować sprzątanie bardzo wczesnym rankiem, nie obawiając się, że obudzi jeszcze śpiące dziewczynki.

 



iRobot Braava Jet m6

 

    Tak jak Roombę i jej zalety znam od kilku lat i dzięki współpracy z tą marką mogę powiedzieć, że „przesiadłam się na nowszy model”, tak robot mopujący iRobot Braava jet m6  to dla mnie nowość.
Z podekscytowaniem uruchamiałam go pierwszy raz. Mopując Braava nie zostawia bardzo mokrej podłogi, co mnie pozytywnie zaskoczyło. Spryskuje fragment podłogi przed sobą, następnie go czyści, zbierając i zatrzymując zabrudzenia na specjalnie zaprojektowanej nakładce.

W wyposażeniu iRobota Braava znajdziemy różne rodzaje nakładek:

• 2x nakładka do pracy na mokro

• 1x nakładka do pracy na sucho
• 1x nakładka do pracy na mokro wielorazowego użytku
• 1x nakładka do pracy na sucho wielorazowego użytku

 

Tak samo jak Roomba, Braava:

• ma dostęp do Wi-Fi,

• uczy się przestrzeni, w której pracuje, by poruszać się efektywniej
• i tworzy inteligentne mapy.


Braava jet m6 pomaga w usuwaniu lepkich zanieczyszczeń, brudu i tłuszczu kuchennego na twardych podłogach.

Więcej informacji i specyfikacje techniczną na temat tych dwóch robotów znajdziecie na stronie producenta TUTAJ
 

Dywany im nie straszne

 

    Z zapartym tchem obserwowałam, jak Braava zachowa się podjeżdżając do dywanu. Czy ominie taką przeszkodę?

Jeśli nie - byłabym skłonna pozbyć się dywanów. 
Na szczęście nie muszę tego robić. iRobot Braava jet m6 rozpoznaje przeszkody na swojej drodze zanim spryska powierzchnię, chroniąc w ten sposób meble, dywany i ściany. 
 

    Pierwszy test nasza Braava miała na kuchennej podłodze. Poradziła sobie znakomicie, usunęła nawet zaschnięte plamy. Robot może czyścić zarówno na sucho jak i na mokro.
 
 
Jak działać to wspólnie!
    Nasze nowe iRoboty to bardzo inteligentne bestie. Dzięki specjalnej technologii działają wspólnie jak dobrze naoliwione trybiki w zegarku. iRobot Braava jet m6 potrafi zgrać swoją pracę z iRobot Roomba i7+. 
Najpierw odkurza Roomba, a następnie – automatycznie -zaczyna mopowanie Braava Wystarczy wybrać w aplikacji łączony cykl sprzątania.
 

    Niski profil pozwala zarówno robotowi odkurzającemu Roomba jak i mopującemu Braava sprzątać pod większością mebli.

 


    iRobot sprząta przy krawędziach i w narożnikach. Wirująca boczna szczotka Roomby zagarnia zabrudzenia i kurz gromadzący się wzdłuż ścian i w narożnikach.

 

     

    Często widzę, że Roomba dłużej koncentruje swoją pracę np. przy wejściu z tarasu, gdzie dzieci wbiegają do domu prosto z piaskownicy albo przy stoliku.

To dlatego, że przy pomocy swoich zaawansowanych funkcji odnajduje miejsca bardziej zabrudzone i koncentruje pracę na ich dokładnym wysprzątaniu. Nawet jeśli bateria w naszym robocie rozładuje się w czasie sprzątania dużych pomieszczeń, iRobot wróci na stację i po naładowaniu włączy się by dokończyć swoją pracę.
 


    Roomba bez problemu radzi sobie z naszymi dywanami i frędzlami przy nich, za to robot mopujący Braava omija je bezpiecznie.

 

Zalety iRobota Roomba

+ Oszczędność czasu. iRobot sprząta a ja mogę ten czas wykorzystać na przyjemniejsze czynności.

+ Wygoda. Dzięki aplikacji i stacji Clean Base obsługa robota jest ograniczona do minimum. A jeśli ustawimy harmonogram sprzątania to możemy nie myśleć o odkurzaniu na długi czas.

+ Efektywność sprzątania. Dzięki opatentowanej technologii Dirt Detect, nasz iRobot odnajduje miejsca najbardziej zabrudzone i w pierwszej kolejności koncentruje tam swoją pracę. Bez problemu podjeżdża pod większość mebli.

+ Idealny dla alergików. System filtrujący, który przechwytuje 99% alergenów, pyłków i mikroskopijnych cząstek

+ Waga. Roomba waży 3,6 kg, to niewiele, gdy chcę go przenieś.

+ Automatycznie opróżnia się do zamkniętego worka AllergenLock, który mieści zawartość 30 pojemników, dzięki czemu nie muszę myśleć o odkurzaniu nawet przez dwa miesiące.

 

Minusy iRobota Roomba:

- Może nim być dla cena. Nasz model Roomba i7+ to wydatek na dzień dzisiejszy rzędu 3 499 zł, ale to zakup, który można wziąć na raty 0%, więc warto to przemyśleć. Z drugiej strony proponuję przyjrzeć się całej gamie modeli Roomba i znaleźć dla siebie najlepszy i najkorzystniejszy model.

Biorąc pod uwagę zalety iRobota Roomba i jakość tego urządzenia, uważam, że taki zakup jest jak najbardziej uzasadniony. Poza tym warto wziąć pod uwagę, że jest to zakup na lata. Nasza poprzednia Roomba nadal jest w świetnej formie mimo swoich 6 lat.
Nie muszę martwić się też, jeśli z robotem coś się stanie, gdyż w ramach gwarancji mam serwis door-to-door.
Nie muszę martwić się też co zrobić, gdy nadejdzie czas wymiany części, które się zużywają w trakcie eksploatacji, ponieważ są one łatwo dostępne w sprzedaży – nawet do modeli sprzed lat.

 

Czy warto kupić iRobota?

 

    Podsumowując. Czy warto kupić robota od iRobot?
Uważam, że warto i od lat przekonuje o tym każdego, kto mnie o to zapyta. Te małe inteligentne urządzenia odciążają nas w codziennych obowiązkach.
    Roombę miałam szansę poznawać przez ostatnie lata i z czystym sumieniem polecam ją Wam.
    Cieszę się też, że pojawiła się w naszym domu Braava Jet m6, bo bardziej od odkurzania nie lubię chyba mycia podłóg. Mając oba roboty nie muszę martwić się ani o odkurzanie ani o mopowanie. Roomba i Braava wyglądają spójnie i dobrze wpasowały się w nasz dom i stały się częścią naszej rodziny.

Gdzie kupić iRobot?

Na stronie irobot.pl lub u autoryzowanych partnerów  handlowych.

Komentarze

  1. Mam Roombę od roku i uważam, że jest to urządzenie, bez którego ciężko byłoby mi teraz dbać o dom. Najbardziej wkurzające były moje włosy, które pałętały się pod całym mieszkaniu.
    Zazdroooo robota myjącego! Wpisuję na wish listę do nowego domu :)

    OdpowiedzUsuń
  2. To najlepszy sprzęt jaki mamy w domu. Podpisuje się pod tym co napisałaś.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U mnie w hierarchii Roomba wyprzedziła nawet zmywarkę.

      Usuń

Prześlij komentarz